najlepsi w branży
SPA PRESTIGE AWARDS
spa & wellness
SPA PRESTIGE AWARDS
najlepsi w branży spa & wellness
zobacz nas na

Platinum Palace Boutique Hotel*****

Platinum Palace Boutique Hotel*****
Wrocław
53-140, Powstańców Śląskich 204

kod SMS: SPA.246 na numer 7268
Opłata za wysłanie jednego SMS-a to 2,00 PLN netto + 23% VAT.
Koszt całkowity jednego SMS-a wynosi 2,46 PLN brutto.
Platinum Palace Boutique Hotel *****

HOTEL
Położony w historycznej części Wrocławia, w pobliżu zabytkowego Parku Południowego łączy ekskluzywność i prestiż pięciogwiazdkowego boutique hotelu z niepowtarzalną atmosferą.
W pałacowych wnętrzach zmodernizowanej z największą precyzją rezydencji rodziny Schoellerów z początku XX wieku historia łączy się z nowoczesnością. Pieczołowicie odrestaurowane unikatowe detale rzeźbiarskie i sztukatorskie przypominają o wyjątkowym charakterze tego miejsca. Współczesna aranżacja wnętrz sprawia, że hotel jest funkcjonalny i zapewnia maksimum komfortu.
Platinum Palace oferuje pokoje oraz apartamenty o zróżnicowanym, jedynym w swoim rodzaju charakterze, klimatyczne Spa & Wellness oraz nietuzinkową restaurację lubianą i polecaną przez Gości.
Jeśli planujecie romantyczny weekend we Wrocławiu lub biznesowy wypad z odrobiną wellnessu to miejsce dla Was.

SPA & WELLNESS
Platinum Palace Wrocław zaprasza do kameralnego hotelowego Spa & Wellness
Tutaj doznasz relaksu na jaki zasługujesz, ukoisz zmysły, zadbasz o ciało i wewnętrzny spokój.
Wyjątkowe położenie hotelu umożliwia delektowanie się urokami Parku Południowego. Otwarcie na imponującą ścianę zieleni (piękny starodrzew) stanowi uzupełnienie wnętrza wykonanego z naturalnych materiałów. Cykliczność zmian pór roku jest dodatkowym urozmaiceniem. Nowoczesność wnętrza jest nienachalna, podkreślająca komfort ale zaraz, na drugim planie, jest nawiązaniem do wysokiej klasy architektury historycznej części hotelu.
Kameralne Platinum Palace Spa & Wellness posiada:
- Łaźnię parową
- Saunę fińską
- Jacuzzi
- Przestrzeń relaksacyjną
- Kameralne fitness
- Szeroki wachlarz zabiegów na ciało, twarz
- Bogatą ofertę na organizację przyjęć Spa & Wellness ( m.in. wieczory panieńskie i kawalerskie)

RESTAURACJA
Wyjątkowa restauracja Enjoy w Platinum Palace to idealne miejsce na kameralną kolację, spotkanie z przyjaciółmi czy biznes lunch. Szef Kuchni przygotował autorskie menu FINE DINE charakterystyczne dla kuchni polskiej oraz europejskiej. Dzięki wykorzystywaniu najwyższej jakości składników w połączeniu z nowatorskimi metodami gotowania otrzymujemy prawdziwe mistrzostwo sztuki kulinarnej. Restauracja posiada rekomendację prestiżowej organizacji kulinarnej Chaine des Rotisseurs, która wspiera wykwintną kuchnię i promuje "towarzyską stronę przyjemności stołu".

HISTORIA i OKOLICA
Kiedy w 1906 roku znany architekt i krytyk sztuki Felix Henry projektował willę rodzinie Schoellerów, nie było równie okazałej rezydencji we Wrocławiu. Półokrągły podjazd, kolumny w stylu jońskim przed wejściem, dwupoziomowy hall, wokół którego rozmieszczone były pokoje reprezentacyjne: od południa połączony z biblioteką i pokojem bilardowym gabinet z czterokolumnowym wejściem przypominającym książęcą salę audiencyjną, od wschodu jadalnia, salon i narożny pokój z półokrągłym wykuszem i wyjściem do ogrodu, stanowiły z jednej strony o finezji architekta, z drugiej - podkreślały pozycję społeczną pochodzącej z Nadrenii rodziny zamożnych przemysłowców. Wnętrze willi zostało urządzone z wielkim przepychem, o czym świadczą liczne marmury, sztukaterie, boazerie i tapiserie. Uważa się, że pałac posiada najpiękniejsze polichromie na Dolnym Śląsku. Kompozycja rezydencji nawiązująca do idei wielkiego porządku, nadaje całości charakter pałacowy o klasycystyczno – barokowym rodowodzie. W dzisiejszych czasach jest to najpiękniej zachowany we Wrocławiu przykład architektury schyłku historyzmu.
Sąsiedztwo zaprojektowanego przez Hugo Richtera we współpracy z botanikiem prof. Ferdinandem Cohnem Parku Południowego, będącego naturalnym przedłużeniem ogrodu Schoellerów, od początku dowodziło wyjątkowego usytuowania willi. XIX-wieczny park utworzony w stylu krajobrazowym jako element planowego, przestrzennego rozwoju miasta, jest idealnym miejscem rekreacji z ciekawymi okazami dendrologicznymi. Współcześnie jest to znakomity przykład dawnej sztuki ogrodowej, a od 1995 r. miejsce ma status zabytku przyrody.


« powrót
biuro organizatora
COMFORTUM
ul. Piotrkowska 82
90-102 Łódź

tel.: +48 42 631 02 03

e-mail: biuro@comfortum.pl
www: www.comfortum.pl
Sponsorzy